Avrupa Birliği Girişimi
Hakkımızda » Projeler
Türkiyeyi anlamak
Ermenistan | Civilitas Foundation
Türkiye’de beklenen gelişmeleri daha iyi anlamak amacıyla söz konusu olan projede yer alan çeşitli medya programlarının mercek altında günümüz Türkiyesi’nde yaşanan olaylar olacaktır.

ATNP projesi, Türkiye’de ve çevresindeki ülkelerde hızla değişmeye başlayan gelişmeleri mercek altına alacaktır. Bu değişimler, geçtiğimiz ay ve günlerde çok çabuk, önceden bilinmez ve az hoşgörülü bir yolda gitmektedir. Sonuç olarak Türkiye ve çevresinde yaşanan gelişmeleri daha iyi anlamak için harcanan çabalar çok önemlidir.

Ermenistan-Türkiye arasındaki ilişkiler, Ermeniler için olağanüstü bir önem taşımaktadır. Ancak, son zamanlarda Türkiye’de yaşanan siyasi çalkantı ve gelişmeler, bunun Türkiye açısından aynı olmadığını açıkça gösterdi. Ermeniler için, var olan farklılıkarı anlamak, Türkiyeli ortakları ile yapılan işbirliğini doğru planlama ve uygulama açılarından çok önemlidir.


Türkiye’de beklenen gelişmeleri daha iyi anlamak amacıyla söz konusu olan projede yer alan çeşitli medya programlarının mercek altında günümüz Türkiyesi’nde yaşanan olaylar olacaktır. Klişeleri kırma konusunda iki tarafın sorunlarıyla ilgili olarak Türkiye’de yapılan tartışmaların, Ermenistan da dahil, daha geniş bir çevreye ulaşılır olması da önemlidir.

Söz konusu projedeki çeşitli medya programları önceden planlanmıştır. Bu medya programlarının amacı, Türkiye’de yaşananları anlamak olacaktır. Projede, söyleşi ve haftalık round-up’lar yapmak öngörülmektedir. Medya ürünleri Civilitas Vakfı’nın projesi olan ‘Civilnet.am’ web sayfası aracılığıyla Ermenistan’da yayınlanacaktır․Agos haftalık gazetesi ise fikirler verme ve editöryal yönlendirme konularda yardımcı olacaktır. Periyodik olarak, Ermenistan’a ilişkin bazı röportajlar da Agos veya Türkiye’de yayınlanan başka medya araçlarına da sunulacaktır.

Related Materials
Etkinlik Takvimi
ŞUBAT
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin