Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Türkiye – Ermenistan Burs Programı’nın üçüncü dönem sonuçlarını ve programa katılacak bursiyerlerin bilgisini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız
06.03.2017
Ermenistan, Türkiye | Hrant Dink Vakfı

Hrant Dink Vakfı olarak 2014 yılında, iki komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında oluşturduğumuz Türkiye-Ermenistan Burs Programı devam ediyor.

 

Burs Programı, uzmanlık paylaşımı ve kalıcı işbirliğine en çok ihtiyaç duyulan alanlardaki faaliyetleri desteklemek amacıyla başlatıldı. Burs Programı, uzmanlık paylaşımı ve kalıcı işbirliğine en çok ihtiyaç duyulan akademi, sivil toplum, basın, kültür-sanat, çeviri-dil eğitimi, hukuk ve benzeri alanlardaki faaliyetleri destekliyor.  

 

Program, her iki ülkeden profesyonellere dört ilâ altı ay boyunca komşu ülkede yaşama ve belirli bir Ev Sahibi Kuruluş bünyesinde özel bir işbirliği programına katılma imkânı sağlıyor.

 

Kasım 2016’da üçüncü dönem başvurulara açılan Türkiye-Ermenistan Burs Programı, Türkiye’den 8 ve Ermenistan’dan 6 olmak üzere toplam 14 başvuru aldı.

 

Program için gelen başvurular, Türkiye-Ermenistan Burs Programı Yönetmeliği‘nde belirtilen seçim süreci uyarınca, Hrant Dink Vakfı tarafından ilgili ev sahibi kuruluşlara ve bağımsız Seçici Kurul’a iletildi. Yönetmelikte belirtilen seçim kriterleri ve önceliklerine göre seçilen bursiyerler belli oldu.

Seçim süreci sonucunda, aşağıda listelenen 6 bursiyer, Şubat 2017-Haziran 2017 arasında programa katılmaya hak kazandı.

 

TÜRKİYE-ERMENİSTAN BURS PROGRAMI BURSİYERLERİNİN
VE EV SAHİBİ KURULUŞLARIN LİSTESİ

 

 

Banu Pekol

Eurasia International Univeristy

Cansu Yetişgin

Urban Foundation for Sustainable Development

Mehmet Karasu

Caucasus Research Resource Center

Rezzan Alagöz


Yerevan State University, Center for Civilization and Cultural Studies

Gevorg Galtakyan

İstanbul Şehir Üniversitesi,
Modern Türkiye Çalışmaları Programı

Karen Tovmasyan

A&B İletişim

 

 

 

2014-2015 yıllarında Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nın birinci dönemine katılan Ermenistan’dan 12 ve Türkiye’den 6 bursiyerin İstanbul, Yerevan ve Gümrü’de çalışmalarına ve ev sahibi kuruluşların deneyimlerine Sınırları Aşıyoruz yayınından ulaşabilirsiniz.

Programın Temmuz 2016’da açılan ikinci döneminde seçilen 9 bursiyer,
Kasım 2016’da komşu ülkede başladıkları işbirliği programlarına
Haziran 2017’ye kadar devam ediyor olacak.

Bursiyerlerin bu süre zarfındaki izlenim ve deneyimlerini, Sınırları Aşıyoruz Türkiye-Ermenistan internet sitesi üzerinden paylaşacağız.


Türkiye-Ermenistan Burs Programı Seçici Kurul Üyeleri

İbrahim Betil
Sema Kılıçer

Zara Lavchyan

 

Etkinlik Takvimi
NİSAN
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin