Avrupa Birliği Girişimi
Hakkımızda » Projeler
‘Track 1.5 Diplomasi’ Etkinliği (EPF)
Ermenistan, Türkiye | Eurasia Partnership Foundation
Track 1.5 Diplomasi, politika yapıcıların Track 1.5 ve Track 2 seviyelerinde daha açık politika tartışmalarına katılımını sağlayarak programın görünür politika etkisini artırmayı amaçlayan 1 günlük bir yuvarlak masa tartışmasıdır.

Bu yuvarlak masa tartışması, Türkiye ve Ermenistan’ın yanı sıra muhtemelen bölgedeki diğer ülkelerden de eski siyasetçileri, diplomatları, insani yardım kuruluşlarının temsilcilerini, üst düzey yetkilileri ve sivil toplum temsilcileri ile gazeteci ve akademisyenleri bir araya getirecektir. Yuvarlak masa tartışması sonucunda, Ermenistan ve Türkiye’deki paydaşlara dağıtılacak bir politika belgesi hazırlanacaktır. Bu etkinlik ayrıca katılımcılar arasında Track 1.5 düzeyinde ortaklıklar kurulmasını da sağlayacaktır.
EPF 2017 yılında Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci 2. Evre çerçevesinde “Bölgesel ve Ulusal Güvenlik Dinamikleri: Türkiye-Ermenistan İlişkileri” konulu benzer bir Track 1.5 etkinliği düzenlemiştir. Bu etkinlik sonucunda, geçtiğimiz 25 yılda Ermenistan, Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan, İran ve Rusya, ABD, Avrupa Birliği ve Çin’deki ulusal güvenlik kavramlarına ve çerçevelerine genel bir bakış sunan ve Türkiye-Ermenistan ilişkilerine özel bir vurgu yapan bir yayın hazırlanmıştır.

Related Materials
Etkinlik Takvimi
NİSAN
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin