Avrupa Birliği Girişimi
Hakkımızda » Projeler
Yavaş-Gamats
Ermenistan | Yurttaşlık Derneği
Yurttaşlık Derneği 2014 yılından beri ATNP programı kapsamında Yavaş-Gamats çalışmasını sürdürmeye devam ediyor. Yavaş-Gamats’ın önceki aşamalarının ana aktivitesi yaz okulları olarak gerçekleştiriliyordu.

Yaz aylarında bir sene Türkiye bir sene Ermenistan’da olmak üzere yarısı Ermenistan’dan yarısı Türkiye’den katılan 40 katılımcıya kadar varan bir çalışma olarak yer alıyordu. Katılımcıların büyük çoğunluğunu eğitim alanında çalışan öğretmenler, eğitim fakültesi son sınıf öğrencileri ve akademisyen/uzmanlar oluşturuyordu.

 

Yavaş-Gamats’ın bu döneminde online sistemler üzerinden “E-learning” uzaktan öğretim/öğrenim çalışmalarına ağırlık verildi. Ana aktivitelerden bir tanesi Çok Dilli Uzaktan Öğrenim Modülleri olarak yer alıyor. Online öğrenme modülleri, Ermenistan ve Türkiye'deki öğretmenleri sınıftaki tartışmalı konuları ve çatışmaları ele almak için demokratik, barışçıl uygulamaları kolaylaştırmaya ve ilham vermeye teşvik etmeyi ve güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

 

ATNP-3 döneminde, (h) Ca, Ermeni uzmanlar tarafından ilgili konularda sağlanan girdileri dahil ederek / ekleyerek mevcut modüllerin ikisinin içeriğini daha da geliştirecek ve geliştirecektir.Modüllerin yazılı içeriğinin hem farklı dillerde hem de altyazılarda rahatlıkla kullanılabilmesi için mevcut tüm modüller en az iki dilli olarak yer alacak. E-öğrenme ortamı, her iki ülkeden / topluluktan profesyoneller arasındaki temas ve güven inşasını sürdürmek ve daha da genişletmek için güvenli bir yol sağlayacak.

 

Planlanan bir diğer etkinlik ise Ermenistan ve Türkiye'den toplam 32 öğretmen ve uygulayıcı için atölye / seminer programı olan “Eğiticilerin Eğitimi” başlıklı Yaz Okulu.Topluluklar arasında karşılıklı güven oluşturmayı, karşılıklı anlayış ve güveni beslemek için profesyonel ve kişisel iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Programın içeriği, katılımcıların eğitmen olarak becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır.

Related Materials
Etkinlik Takvimi
MART
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin