Avrupa Birliği Girişimi
Hibe Programı » Desteklenen Projeler
Legal Gender Cultural Foundation LIZA
Film festivali projesi ile Türkiye ve Ermenistan arasındaki kültürel ilişkilerin genişletilmesi amacıyla iki komşu ülke arasında kadın film yapımcıları arasındaki profesyonel temasları güçlendirmek ve karşılıklı ziyaretleri teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Hibe yararlanıcısı, Legal Gender Cultural Foundation LIZA, 4-8 Kasım 2016 tarihlerinde Yerevan’da yapılacak olan KIN 13. Uluslararası Kadın Film Festivali’ni düzenleyecektir. Festival birçok yerel ve uluslararası destekçi ve fon sağlayıcısı tarafından desteklenmektedir. Proje, Türkiye’deki kadın film yapımcılarının festivale katılımını ve kendi filmlerinin festival kapsamında gösterimlerini sağlayacaktır.

 

Buna ek olarak, hibe yararlanıcısı ve Türkiye’den film yapımcıları ortaklığında, festivalin yerel ve uluslararası davetlilerinin katılımıyla Türkiye ve Ermenistan’da kadının sinemadaki yeri üzerine bir yuvarlak masa toplantısı organize edilecektir. Proje kapsamında, hibe yararlanıcısı tarafından 300 adet festival kataloğu, 100 adet poster ve 600 adet davetiye bastırılacaktır.

 

Bu proje, 2014 yılında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında hibe desteği sağlanan KIN Uluslararası Kadın Film Festivali ile Ermenistan ve Türkiye’den kadın film yapımcıları arasında başlatılan diyalog ve değişim sürecinin devamı niteliğindedir. 

Etkinlik Takvimi
MAYIS
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin