Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
“Girişimcilerin karşılıklı ziyaretleri” projesi Ermenistanlı ve Türkiyeli katılımcılar ile Ermenistan’da başlıyor
30.10.2014
Ermenistan | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)

6 Kasım’da Kamu Gazeteciliği Kulübü (Public Journalism Club “PJC” -Ermenistan) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından gerçekleştirilen “Girişimcilerin karşılıklı ziyaretleri” projesinin ilk ayağı Ermenistan'da gerçekleştirilecek.  İlk etkinliğe Ermenistan ve Türkiye’den İletişim ve Enformasyon teknolojileri sektörü girişimcileri katılacaklar. 6-9 Kasım tarihleri arasında Gümrü'de proje kapsamında  toplantılar ve ziyaretler yapılması planlanmaktadır.

 

Avrupa Birliği İstikrar Aracı desteği ile “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” çerçevesinde gerçekleştirilen proje için seçilen 50 girişimci, işadamı, işveren ve İT sektörü temsilcileri toplantılara katılacaklardır. Ziyaretler sırasında gruba ayrıca Silikon vaadisinden gelen uzmanlar ve Google’dan temsilciler eşlik edecektir.

 

6 Kasım saat 16.00’da Elit Plaza Hotel’in VIP toplantı salonunda (Adres. M.Khorenaci cad. 15 Erivan) “İletişim ve Enformasyon teknolojileri alanında, Ermenistan ve Türkiye’den girişimcilere tanıtımı ve olası işbirlikleri” konulu bir yuvarlak masa toplantısı yapılacaktır. Toplantıya ABD ve Türkiye'den gelen konuklar, Ermenistan'dan uzmanlar, Ermenistan Microsoft temsilcileri, PixArt, TUMO ve farklı eğitim kurum temsilcileri da katılacaklardır.

6-7 Kasım'da Türkiye ve ABD'den konuklar, İT sektöründen kurumlar, merkezler ile görüşmelerde bulanacaklardır. Konukların ziyaret edeceği merkezlerin başında Ermenistan Mimarlık Laboratuarları, Microsoft Merkezi, PiksArt, TUMO ve farklı eğitim merkezleri gelmekte.

 

7 Kasım’da (saat 17:00-20:30) Elit Plaza’nın Yeşil Salonu’nda “Girişimcilerin karşılıklı ziyaretleri” projesinin önemli etkinliklerinden biri olan “Ermenistan-Türkiye start-up weekend” başlayacak. Etkinlik 8-9 Kasım’da Gümrü Techno-Park’ta (Khrimyan Hayrik 27, Gümrü) devam edecek.

“Ermenistan-Türkiye start-up weekend” katılımcıları, Silikon vadisinden gelen yatırımcılar, Google temsilcileri ayrıca Ermenistan ve Türkiye'den gelen İT sektörünün temsilcileri ile tanışma ve görüşme fırsatı bulacaklar.

 

“Ermenistan-Türkiye start-up weekend”  yarışmasının sonuçları, 9 Kasım'da  Inno Weekend  etkinliklerinin kapanış panelinde açıklanacaktır.

 

 “Ermenistan-Türkiye start-up weekend” Hecton(YAN) 2014 ve USAID tarafından desteklenen IT sektörü için verilen derslere (Armenia FTW)  parallel olarak gerçekleştirilecektir. Tüm bu etkinlikler Inno Weekend çatısı altında toplanmaktadır.

 

“Müteşebbis değişim” projesi nin ikinci İstanbul turu Aralık 2014’de yapılacaktır.

Etkinlik Takvimi
ŞUBAT
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin