Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Türk gazetecileri Ermenistan ve Ermenistanlılar ile tanışmak için geldiler
02.04.2015
Ermenistan | Eurasia Partnership Foundation

16-19 Mart tarihlerinde Avrasya Ortaklık Fonu, gerçekleştirdiği projelerden biri çerçevesinde Türkiye’den gelmiş gazetecilerin ilk grubunu konakladı. Proje, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” çerçevesinde gerçekleştirilir.

 

Handan Kanazçi ve meslektaşları “Anadolu News Agency”de çalışırlar. Onlar Ermenistan’da sivil toplumun temsilcileri, işadamları ve akademisyenlerden demeçler aldılar ve Ermenistan ile Türkiye arasında ekonomik işbirliğinin olasılığı, siyasi durum ve gelecek gelişmeler gibi konuları dahil birçok konular hakkında konuştular.

 

Özellikle, yayınlanmış makaleler Gümrü, Türkçe konuşan Ermeniler, 2015 yılından sonra ilişkilerin normalleşmesi gibi konular hakkında oldu.

 

Gazetecilerin hazırladıkları yazılara burada ulaşabilirsiniz:

 

Life inside Armenia’s fallen city

 

The Turkish-speaking Armenians who never visited Turkey

 

Armenians maintain 'optimism' ahead of Turkish polls

 

Ermenistan ve Ermenistan-Türkiye ilişkileri hakkında ilginin eksiğini tamamlamak amacıyla Avrasya Ortaklık Fonu tarafından Türkiye’nin önde gelen TV’lerinde çalışan gazeteciler için Ermenistan’a kısa vadeli ziyaretler düzenleniyor. Nisan 24 tarihine yakın tarihlerinde gazetecilerin üç grubunun Ermenistan’a gelmesi planlanmıştır. Ermenistan ve Ermenistanlılar hakkında en azından 6 röportaj hazırlanacak ve bu röportajlar Türkiye’nin önde gelen TV’lerinde yayınlanacak.

 

Etkinlik Takvimi
ARALIK
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin