Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Ermenistan heyeti Startup Turkey’e katıldı
06.03.2015
Türkiye | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)

27 ve 28 Şubat tarihlerinde Ermenistan iletişim ve enformasyon teknoloji heyeti, Antalya’da geçirilen Startup Turkey itibarlı etkinliğine katıldı.

Startup Turkey, bölgenin önde gelen girişimciler, yatırımcılar, teknokentler, startuplar, iletişim ve enformasyon teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketler ve eğitim kuruluşları temsilcileri, gazeteciler ve diğer kişileri bir araya getirir.

 

Etkinliğe katılan yaklaşıkla 700 kişiye mesleği bağlantılar kurmak için iyi bir olanak verilir. Bunun sayesinde Ermenistan’dan gelen heyet, bölgenin önde gelen iletişim ve enformasyon teknolojileri şirketleri, yatırımcılar ve erken-aşama girişimcileri ile önemli iş bağlantıları kurmak fırsat buldu.

 

 

Startup Turkey’de, tümdünyadan önde gelen internet şirketlerinin müdürleri, en ilginç startup kurucuları, venture yatırımcıları gibi kişiler sunum yaparlar.

 

Ermenistan iletişim ve enformasyon teknoloji heyeti, uluslararası itibarlı uzmanların sunumları ve en iyi startupların pitchlerine hazır bulundu. Ermenistan heyeti ödül verme ve kapanış törenine de katıldı. Etkinlik zarfında Ermenistanlı girişimciler iletişim ve enformasyon teknoloji ekosisteminin Türkiye’den ve diğer ülkelerden gelmiş temsilcileri ile buluştular.

 

Ermenistan iletişim ve enformasyon teknoloji heyeti, Kamu Gazeteciliği Külübü /Public Journalism Club/ ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından Avrupa Birliği İstikrar Aracı desteği ile “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” çerçevesinde gerçekleştirilen “Girişimcilerin karşılıklı ziyaretleri” projesinin ikinci ayağına katılmak için Türkiye’ye gitmiştir.

Etkinlik Takvimi
AĞUSTOS
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin