Avrupa Birliği Girişimi
Hibe Programı » Desteklenen Projeler
Rolan Bykov Foundation
Film festivali projesi ile Türkiye ve Ermenistan arasındaki kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla iki komşu ülkeden öğrenci ve genç profesyonel sinematografların kültürler arası diyalog girişimlerine katılımlarının arttırılması amaçlanmaktadır.

Hibe yararlanıcısı, Armenian Foundation for Promotion of Cinema and TV for Children and Youth “Rolan Bykov” Foundation, tarafından organize edilen ‘12. Uluslararası Rolan Gençler ve Çocuklar için Film Festivali’ 5-9 Kasım 2016 tarihlerinde Yerevan’da düzenlenecek.

 

Festival yerel ve uluslararası pek çok bağışçı ve sponsor tarafından desteklenmektedir. Hibe yararlanıcısı, proje kapsamında Türkiye’den ‘DemirKuş Sanat ve Sosyal Proje Araştırmaları Derneği’ ortaklığında, Türkiye ve Ermenistan’dan genç sinematograflar, film yönetmenleri ve senaryo yazarlarını bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

 

Bu kapsamda seçilmiş bir grup, daha sonra Festival bünyesinde Yerevan’ın yanı sıra Ermenistan’ın Şirak ve Lori bölgelerinde gerçekleşecek atölye çalışmaları, yuvarlak masa toplantıları ve ustalık sınıflarına katılabilecek. Katılımcılar arasında bu aktivitelere ek olarak, film gösterimleri ve izleme toplantıları sırasında oluşacak iletişimin, daha sonra bu kişiler arasında hem profesyonel hem de insanî ilişkilerin gelişimi yoluyla kalıcı arkadaşlık ve işbirliğine dönüşmesi beklenmektedir.

 

Etkinlik Takvimi
EYLÜL
2023
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Ressam Değişimi Projesi: 1 Eylül, 2014
basın toplantısı
tanışma
başlangıç
Yerevan gezisi
Yerevan gezisi
Bizi Takip Edin