Avrupa Birliği Girişimi
Hibe Programı » Desteklenen Projeler
Araştırma Kaynaklarının Kafkasya Merkezi Ermenistan. Ermenistan-Türkiye ilişkilerinin normalleşmesinin genel vizyonu
29.06.2015

Bu araştırma projesi, halklar arasında açık diyaloğa teşvik etmek ve iki toplumda birbiri hakkında tutumlarını yansıtan dengeli enformasyon sağlamak yolu ile Türkiye ve Ermenistan arasında ilişkilerin normalleşmesine yönelik girişimlere teşvik etmeyi hedefliyor.

 

Program yararlanıcısıAraştırma Kaynaklarının Kafkasya Merkezi”,  Ermenistan’da Ermenistan-Türkiye ilişkilerinin tüm yönleri hakkında kamuoyu üzere araştırma yapacak. Araştırma kapsamında Erivan’da, diğer şehirlerde ve köylerde oturan 1500 aile ile anket yapılacak. Araştırma çerçevesinde ankete katılan kişilerin son birkaç yıl zarfında iki ülkenin ilişkilerinin normalleşmesine yönelik çeşitli girişimler hakkında görüşleri sorulacak ve anket sonuçları, normalleşme sürecine teşvik eden yeni öneriler hazırlamak için yararlı olacak.

 

Araştırma sonuçları ve öneriler Erivan ve İstanbul’da geçirilecek basın toplantıları zarfında sunulacak ve Ermenistan ile Türkiye’de faaliyet gösteren program yararlanıcıları için ulaşılabilir olacak.

 

Proje sonucunda Ermeni toplumu ve Ermenistan ile Türkiye’nin uzmanları, Türkiye ve Ermenistan-Türkiye ilişkilerinin normalleşme süreci hakkında Ermenistan toplumunun genel tutumunu daha iyi anlayabilecekler. 

Etkinlik Takvimi
MART
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin