Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu 9. Dönem Sonuçları
18.01.2017
Ermenistan, Türkiye | Hrant Dink Vakfı

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasları artırmaya ve her alanda işbirliklerini teşvik etmeye devam ediyor.

 

Dokuzuncu döneminde Seyahat Fonu her iki ülkeden toplam  110 başvuru aldı. Türkiye’den 28, Ermenistan’dan 21 olmak üzere toplam 49 kişinin, seyahat amaçları ve programları doğrultusunda, komşu ülkeye yapacakları ziyaretlerini, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu ile desteklemekten Hrant Dink Vakfı olarak büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Seyahat Fonu yaralanıcılarının, komşu ülkeye yaptıkları ziyaretler sonrası izlenimlerini ve deneyimlerini Sınırları Aşıyoruz internet sitesi’nden takip edebilirsiniz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Dokuzuncu Dönem Yararlanıcıları

Diyarbakır, İzmir, Dersim ve İstanbul’dan Kamer Vakfı üyeleri Nebahat Akkoç, Sebahat Beskisiz, Ayşenur Gedik, Haskar Erdoğan ve Begüm Baki, Women's Resource Center NGO temsilcileri ile bir araya gelerek kadın çalışmaları alanında tecrübe paylaşımı, bu alanda KAMER Vakfı’nın kullandığı yöntemlerin aktarımı ve iki ülkede bu alandaki faaliyetlerin paylaşılması için Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

İzmir’den Glocally Connected Türkiye Operasyon Direktörü Bezen Coşkun, çatışma ve uzlaşma modellerinde batı dışı yaklaşımlar üzerine çalışan sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmek için Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

 

Gümrü’den Aratta müzik grubu üyeleri Gevorg Hakobyan, Armen Hovhannisyan, Mher Martikyan, Armen Tadevosyan ve Taron Grigoryan, çeşitli mekânlarda konserler vermek ve okul çağındaki öğrencilere Ermeni müziğine ilişkin açık dersler düzenlemek amacıyla İstanbul’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

Gümrü, Yerevan, Sevan, Charentsavan ve Nor Hachen’den Bridging Stories fotoğraf gazeteciliği programı katılımcıları Azniv Tadevsoyan, Levon Mkrtchyan, Ruzanna Shahnazaryan, Christina Suciasova, Hasmik Asatryan, Marineh Gevorgia, Gayane Ghazaryan, Sasun Minasyan, Arpi Khachaturyants, Hamlet Gyurjyan, Türkiye’den ve Ermenistan genç fotoğrafçıları bir araya getirmeyi amaçlayan Bridging Stories fotoğraf sergisine katılmak amacıylaİstanbul’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

İstanbul’dan Bridging Stories fotoğraf gazeteciliği programı katılımcıları Bekir Emre Öğüt, Haydar Taştan ve Ege Batuhan Akgül Bridging Stories fotoğraf sergisine katılmak amacıylaYerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

Balıkesir’den Oğlak Yayınları yemek eleştirmeni Tarkan Kaynar, Ermeni yemek kültürü ve otları üzerine araştırma yapmak amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

 

Konya’dan Yusuf Nar ve Veysel Kavak, LGBTİ hakları ve Ermenistan’daki yasal statüleri ile ilgili araştırma yapmak ve bu alanda çalışan sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmek amacıylaYerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

Diyarbakır’dan Fulya Çeşme, özellikle Türkçe ders kitapları üzerine çalışan öğretmenler ve öğretmen birlikleri ile buluşmak amacıylaYerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

 

Kayseri’den Ercan Yılmaz, Ermenistan Yazarlar Birliği’ni ziyaret etmek ve Ermeni yazarlarla bir araya gelmek amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

 

Eskişehir’den Elif Akçay ve Tayfun Dalkılıç, hayata geçirmeyi planladıklarısanat projeleriyle ilgili olarak sanatçılar ve kurumlarla görüşmek amacıyla Yerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

Kars’tan Kars Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Vedat Akçayöz, Ani Kalıntıları, Malakanlar ve Doukhoborlar üzerine araştırma yapmak amacıyla Vanadzor’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

 

İstanbul’dan Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Forumu tarafından organize edilen Cins Adımlar: Toplumsal Cinsiyet ve Hafıza Yürüyüşleri hikâye anlatıcıları Ayşegül Özadak ve Tuğçe Özdemir, Türkiye ve Ermenistan toplumlarının ortak şarkıları üzerine araştırma yapmak ve bu şarkıların anlamlarına ilişkin mülakatlar yapmak amacıylaYerevan’a yapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

Yerevan’dan Kilikia Tur temsilcileri Ashot Soghomonyan, Shushan Khachatryan, Tehmina Avagyan, Valeri Muradyan ve Vardan Khachatryan, 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT EXPO)’na Van’dan Gagik Tur ile birlikte ortak katılmak amacıyla İstanbul’ayapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

Çanakkale’den Pan Görsel Kültür Derneği üyeleri Aykan Özener, “Sınırları Arkada Bırak” isimli fotoğraf projelerini tamamlamak amacıylaYerevan’ayapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

Konya’dan Orta Anadolu Kürtleri Eğitim, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri Adem Özgür ve Aykut Gündoğdu, kırsal kesimde yaşayan Kürt ve Yezidi topluluklarının kaybolan kültürleriyle ilgili olarak görsel-işitsel bilgi toplamak amacıyla Yerevan’ayapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

Ankara’dan Bilkent Üniversitesi öğrencisi ve AIESEC Türkiye gönüllüsü Ahmet Tunç, AIESEC Ermenistan’ın lise öğrencileri arasında kültürlerarası öğrenme ve farkındalığı artırmayı amaçladığı etkinliğine katılmak amacıyla Yeravan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

 

Hatay’dan Erzin Eğitimi Artırma, Yaygınlaştırma ve Araştırma Derneği (EEAYAD) Başkan Yardımcısı Fatih Atlı, Ermenistan’daki eğitim kurumları hakkında bilgi almak ve yapılan aktiviteleri öğrenmek amacıyla Yerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

 

İzmir’den Genç Toplum Girişimi üyesi Serhan Karataş, çatışma çözümü ve insan hakları alanında atölye çalışma içerikleri geliştirmek için araştırma yapmak ve benzer alanlarda çalışan gençlik kuruluşları ile görüşmeler yapmak amacıylaYerevan’a yapacağı ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

 

Yerevan’dan Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü Diaspora Çalışmaları Bölümü üyeleri Alexan Geroge Kalayji ve Liana Grigoryan, yürütmekte oldukları Nefret Söylemi projeleri çerçevesinde işbirliklerini artırmak ve İstanbul’daki Ermeni toplumu temsilcileri ile bir araya gelmek amacıyla İstanbul’ayapacakları ziyaret için Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacaklar.

 

Bursa’dan Asya Orhan, Birleşik Dünya Kolejleri Türk Milli Komitesi tarafından aday gösterilerek UWC Dilijan Koleji’nde Bahar 2017 döneminde eğitim almak amacıyla Dilijan’a yapacağı ziyaret için  Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’ndan destek alacak.

 

 

 

 

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvurularınızı Bekliyor!

 

10. Dönem Son Başvuru Tarihi: 24 Şubat 2017

 

Başvuru Formu’nu doldurmadan önce Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Yönetmeliği’ni okuyunuz.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvuru Formu’nu doldurmak için tıklayınız.

 

Sorularınız için proje koordinatörlerimiz Nazlı Türker ([email protected]), Anna Yeghoyan ve Armenuhi Nikoghosyan ile ([email protected]) iletişime geçebilirsiniz.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Seçici Kurul Üyeleri

 

Anahit Minassian

Dikran Altun

Feray Salman

Gayane Mkrtchyan

Gülesin Nemutlu

Nelli Minasyan

 

 

Hrant Dink Vakfı, Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu’nu 2016 – 2017 döneminde, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında Avrasya Ortaklık Vakfı ve Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliğiyle yürütüyor.

 

Etkinlik Takvimi
MAYIS
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin