Avrupa Birliği Girişimi
Hakkımızda » Projeler
Türkiye-Ermenistan Burs Programı
Ermenistan, Türkiye | Hrant Dink Vakfı
Türkiye-Ermenistan Burs Programı, iki komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacı ile oluşturulmuştur.

Burs Programı, Ermenistan ve Türkiye'den toplam 18 profesyonele, komşu ülkede 4 ilâ 8 ay boyunca yaşama ve belirli bir Ev Sahibi Kuruluş bünyesinde özel bir işbirliği programına katılma imkânı sağlayacaktır.

Türkiye-Ermenistan Burs Programı, Hrant Dink Vakfı tarafından, iki komşu ülkeden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacı ile oluşturulmuştur.

 

Burs Programı, iki komşu ülke arasında karşılıklı uzmanlık paylaşımı ve işbirliğine en çok ihtiyaç duyulan akademi, sivil toplum, basın, kültür-sanat, çeviri-dil eğitimi, hukuk ve benzeri alanlardaki  faaliyetleri destekleyecektir.

 

Burs Programı, Ermenistan ve Türkiye arasında uzun vadeli işbirliklerine hizmet edecek profesyonel bağların kurulması ve bunun için gerekli araç, mekanizma ve platformların geliştirilmesini hedeflemektedir.

 

Burs Programı, Ermenistan ve Türkiye'den toplam 18 profesyonele, komşu ülkede 4 ilâ 8 ay boyunca yaşama ve belirli bir Ev Sahibi Kuruluş bünyesinde özel bir işbirliği programına katılma imkânı sağlayacak.

 

Detaylı bilgi ve sorularınız için proje koordinatörleri Zeynep Sungur ve Anush Babajanyan’la [email protected]  adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Etkinlik Takvimi
MART
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin