Avrupa Birliği Girişimi
Etkinlikler
“Türk-Ermeni diyaloğu. çatışmaların çözümü” kış okulu 12 Ocak’ta başlayacak
12.01.2015
Ermenistan, Türkiye |

Türkiye Okan Üniversitesi, Ermenistan ortakları ile beraber “Türk-Ermeni Diyaloğu çatışmaların çözümü” başlıklı bir kış okulu düzenleniyor. Proje, 11-21 Ocak 2015 tarihleri arasında, Erivan ve İstanbul’da gerçekleşecek. Kış okuluna Erivan Devlet Üniversitesi ve Okan Üniversitesi’nden 14 öğrenci  ve akademisyen katılacak.

 

“Türk-Ermeni diyaloğu. çatışmaların çözümü” kış okulu, Okan Üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünden Yrd. Doç Dr. Umut Azak, Erivan Devlet Üniversitesi, Imagine Center for Conflict Transformation ve Erivan Genç Tarihçiler Derneği’nin işbirliği ile düzenleniyor. Kış okulu çerçevesinde iki ülkenin öğrenci ve akademisyenlerin, Türk-Ermeni ilişkilerini etkileyen çeşitli tarihi konular hakkına tartışmak ve çatışma çözümü ile ilgili seminerlere katılmak olanağı olacak. Kış okulun temel programından dışı gençler, İstanbul’da ve Erivan’da çeşitli etkinliklere katılacaklar. Bu seminerler ve etkinlikler yoluyla taraflar arasında barışçıl diyalog için olanak verilecek ve iki üniversitesinin öğrenci ve akademik kadroları arasında uzun vadeli etkileşim ve işbirlik için kapı açılacak.

 

Kış okulunun İstanbul ayağı zarfında gerçekleşen etkinliklerden biri de “Ermenistan’dan Türkiye’ye Müzikli Yolculuk” başlıklı toplantı olacak. 18 Ocak günü İstanbul, Galatasaray’daki Cezayir Toplantı Salonu’nda olacak toplantıda ünlü DJ ve muzik yazarı Murat Meriç konuşma yapacak.

 

“Türk-Ermeni Diyaloğu ve Söylem Dönüşümü Atölyesi” başlıklı kış okulu Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı’nın hibe progamıdır.

Etkinlik Takvimi
MAYIS
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin