Avrupa Birliği Girişimi
Hibe Programı » Desteklenen Projeler
“Urban” fonu (Ermenistan): “Van şehrinde deprem sonucunda yerlerinden olmuş ailelerin konut sorunları için yeni çözümler”
17.12.2014
İki ülkenin konut inşa eden uzmanlarının işbirliğine teşvik etmek yolu ile Ermenistan-Türkiye ilişkilerinin normalleşmesine yardım etmek. “Urban fonu” program yararlanıcısı, depremden zarar görmüş ve sosyal açıdan korunmasız diğer ailelerin konut sorunlarını çözmek için yararlı ve verimli tasarı olan Konut alma belgeleri projesini Türkiye’nin ilgili taraflarına ibraz edecek.

Özellikle, Urban fonu uzmanları Türkiye’nin yerel idare makamlarının temsilcileri ve uzmanlar ile buluşacaklar, kendi modellerinin metodolojisini daha ayrıntılı şekilde sunacaklar ve Türkiye’de bu modellerin uygulanabilmesini tartışacaklar. Van belediyesi temsilcileri ve birkaç Türkiyeli uzmanlar da Ermenistan’da bu alternatif modellerin uygulanmasını görmek için Ermenistan’a ziyaret edecekler.

 

Yararlancı, Konut alma belgeleri modeli hakkında kılavuz hazırlayacak ve yayınlayacak. Bu proje, Ermenistanlı ve Türkiyeli konut uzmanları ve yerel idare makamlarının temsilcileri arasında diyaloğun kurmasına teşvik edecek ve diğer mesleği alanlar da içerine alacak.

Etkinlik Takvimi
EYLÜL
2023
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin