Avrupa Birliği Girişimi
Hakkımızda » Projeler
Sanat ve Aktivizm
Türkiye | Anadolu Kültür
Sanat ve aktivizm atölyesi Türkiye ve Ermenistan’dan aktivistleri, sanatçıları bir araya getirerek iki ülkenin güncel sorunları üzerine tartışılabilecek ve ortak projeler üretilebilecek bir zemin oluşturmayı hedefliyor

Her iki ülkede de, siyasi ve sosyal meseleleri işleriyle ifade eden sanatçılar ve sanatsal açıdan zengin ve dinamik halk hareketlerinin oluşmasını sağlayan sivil toplum aktivistleri mevcut.

 

Bazı sanatçılar ve aktivistler sınır ötesi işbirliklerinde bulunabiliyorken, bazıları sadece yerel ağlar üzerinden bir araya geliyorlar.

 

Anadolu Kültür Ermenistan’dan ve Türkiye’den aktivistleri ve sanatçıları bir araya getireceği bir atölye düzenleyerek iki ülkedeki güncel sorunlar üzerine tartışılabilecek ve ortak projeler üretilebilecek bir zemin hazırlamayı amaçlıyor. Görsel ve işitsel metotları kullalanan, kamusal sanat, performans, vb. alanlarda faaliyet gösteren ve bunları sivil aktivizmde kullanan sanatçılar; insan hakları, kentsel dönüşüm, çevre, azınlık hakları, cinsiyet eşitliği, vb. alanlarda faaliyet gösteren aktivistler sanatın aktivizm alanında daha etkili kullanılabilmesi üzerine deneyimlerini paylaşacaklar.

Related Materials
Etkinlik Takvimi
MART
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin