Avrupa Birliği Girişimi
Hakkımızda » Projeler
Dağa Tırmanmak
Ermenistan, Türkiye | Civilitas Foundation
Dağa Tırmanmak, Ermeniler ve Türkler arasında halen karanlık ve gizli kalmaya devam eden tarihle ilgili karmaşık ve kişisel tartışmalara uluslararası dinleyicilerin katılabilmesi için bir fırsat sunuyor.

Dağa Tırmanmak her seferinde bir Ermeni bir Türk’ten oluşacak bir çift ünlünün seyahat ederek gerçekleştireceği bir konuşma dizisi. Her programdaki çiftimiz Ermeni Soykırımı, soykırımın tanınması ve inkarı ile ilgili tarihsel ve siyasal gerilimleri nasıl yaşadıklarına ve geleceğe doğru nasıl yol alınacağına dair görüşleriyle, kendi "kişisel yolculuklar"ını anlatacaklar.

 

Bu programlar Türkiye ve Ermenistan'ın çeşitli kamusal alanlarında (okullar, üniversiteler, radyo istasyonları, tiyatrolar, müzeler) ve çeşitli Avrupa başkentlerinde yapılacak. Amacımız, Türkler, Ermeniler ve uluslararası toplum içinde geçmiş ve bugüne dair yanlış bilgilerin ve yanlış anlaşılmaların ortadan kalkması için sistematik, sürdürülebilir ve kamuoyunun katılabileceği bir ortam sunmak ve ileriye doğru kalıcı adımlar atabilmek.

Related Materials
Etkinlik Takvimi
MART
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin