Avrupa Birliği Girişimi
Hakkımızda » Projeler
Gazeteciler Otobüs Turu
Ermenistan, Türkiye | Eurasia Partnership Foundation
Otobüs Turu, her iki ülkeden gazetecileri ülkelerini yeniden keşfetmeye ve komşu ülkeyi yakından tanımaya davet ediyor

Gazeteciler Otobüs Turu, programa katılan gazetecilere hem kendi ülkelerini yeniden keşfetme ve hem de komşu ülkeyi yakından tanıma imkanı sağlıyor. Program aynı zamanda, her iki ülkenin basınında Ermenistan-Türkiye ilişkilerine dikkat çekmek için de mükemmel bir fırsat.

 

Eurasia Partnership Foundation, Ermenistan ve Türkiye’den foto-muhabirler, video-muhabirleri, film yapımcıları ve blog yazarlarından oluşan sekiz kişilik bir grup için bir Otobüs Turu düzenliyor.

 

Eurasia Partnership Foundation, Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı’nı yürüten Konsorsiyumun diğer üyeleriyle istişare içinde, Otobüs Turu katılımcıları için seçim kriterlerini ve tur programını belirleyecek. Ermenistan-Türkiye ilişkileri ile ilgili daha önceden haber yapmış olmak seçim kriterleri arasında yer alacak.

 

Türkiye'nin coğrafi büyüklüğü nedeniyle, tur kapsamında Türkiye içinde gidilecek bazı destinasyonlara ulaşım hava yoluyla yapılacak;  Türkiye içindeki diğer şehirlere ve Ermenistan’a ulaşım ise otobüsle karayolu üzerinden gerçekleşecek.

 

Katılımcılar, seyahatleri süresince, her iki ülkede de Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında gerçekleşen bir dizi etkinliğe katılma fırsatı bulacak.

 

Tur programı kapsamında, katılımcılarına komşu ülkenin kültürel, siyasi ve sosyal alanlarda faaliyet gösteren önemli paydaşları tanıtılacak.  Program katılımcıları ayrıca, Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı’nı yürüten Konsorsiyumun diğer üyeleri ve Avrupa Birliği’nin her iki ülkedeki temsilcileri ile tanışma fırsatı bulacak.

 

Tur programı sonunda, Ermenistan ve Türkiye'den programa katılan gazeteciler komşu ülkeden meslektaşları ile kişisel ve mesleki bağlar kurmuş olacak.  Her bir katılımcı, programla ilgili yazılı ve görsel haberler hazırlayacak ve bu haberler bağlı oldukları medya kuruluşları ve sosyal medya kanalıyla yaygınlaştırılacak. 

Related Materials
Etkinlik Takvimi
MART
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin