Avrupa Birliği Girişimi
Hakkımızda » Projeler
Televizyon Ekibi Ziyaretleri
Ermenistan | Eurasia Partnership Foundation
Türkiye'den Ermenistan'a televizyon ekibi ziyaretleri

Türkiye'de Ermenistan ve Ermenistan-Türkiye ilişkilerine dair ilgi düzeyinin yetersiz olması sebebiyle,  Eurasia Partnership Foundation, Türkiye'nin önde gelen televizyon kanallarından basın mensuplarını ekip olarak  kısa süreli ziyaretler yapmak üzere Ermenistan'a davet ediyor.

 

Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı’nı yürüten Konsorsiyum üyelerinin yardımıyla, Eurasia Partnership Foundation, Türkiye’den bir kaç büyük medya kuruluşunu  Ermenistan’a davet edecek. Eurasia Partnership Foundation,  ziyarete ilgi gösteren medya kuruluşları arasından katılımcıları seçecek ve gerekli lojistik hazırlıkları yerine getirecek. Programa katılacak katılımcıların yol masrafları karşılanacak.

 

Program kapsamında gerçekleşecek ziyaretler, 24 Nisan ve Ermenistan’ın Bağımsızlık Günü gibi haber değeri taşıyan önemli gün ve etkinliklere denk gelecek şekilde ayarlanacak. Bu sayede, Türkiye'deki başlıca medya kuruluşları Ermenistan’dan yapacakları yayın ve haberlerinde Ermenistan-Türkiye ilişkilerini geniş bir yelpazede ele alabilecek.

 

Bu ziyaretler ayrıca, Türkiye'den gazetecilerin Ermenistan'daki meslektaşlarıyla, Ermenistan’dan uzmanlar, kanaat önderleri ve siyasi ortamın elverişli olması durumunda karar alıcılarla görüşmeler yapmasına imkan sağlayacak.

 

Ziyaretler neticesinde, Türkiye'den önemli sayıda izleyicinin günümüz Ermenistan’ı ve Ermenilerle ilgili farkındalık düzeyi artacak; Ermenistanlı izleyiciler ise Türkiye'den açık fikirli basın mensuplarının görüşleri hakkında bilgi sahibi olacak. 

 

Related Materials
Etkinlik Takvimi
MART
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin