Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu - 3. Dönem Başvuru Tarihi 15 Eylül 2014
31.08.2014
Ermenistan, Türkiye | Hrant Dink Vakfı, Civilitas Foundation
Hrant Dink Vakfı, iki komşu ülke halkı arasında doğrudan temasların artırılması ve her alanda işbirliklerinin teşvik edilmesi amacıyla Mart 2014’de başlattığı Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Mayıs 2015’e kadar en az 200 kişiye destek verecek.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu:  3. Dönem Başvuru Tarihi 15 Eylül 2014

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Ermenistan ve Türkiye’den sivil toplum, gençlik ve gönüllülük politikaları, insan hakları ve demokrasi, eğitim, çevre, tarih, kültür-sanat, kalkınma, spor, bölgesel işbirliği ve Avrupa entegrasyonu gibi çeşitli temalar çevresinde gerçekleştirilecek işbirliklerine katkı sunmayı amaçlıyor. 

 

Komşu ülkede ortak bulma ve ağ kurma faaliyetleri, fizibilite ziyaretleri, sınır ötesi işbirliği projeleri, proje hazırlık toplantıları, değişim programları, eğitim ve dil öğrenme, akademik işbirliği, araştırma ve tez yazımı, sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük,  kültür ve sanat alanında ortak üretimler ve çeşitli tematik alanlarda toplantı, panel, seminer, konferans, atölye, sergi, konser ve benzeri etkinliklerin organizasyonu ya da bu etkinliklere katılım amaçlı faaliyet türleri Seyahat Fonu desteği ile gerçekleşebiliyor.

 

Mart 2014’den bugüne, ilk iki döneminde 380’i aşkın başvuru alan Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu bugüne kadar Türkiye ve Ermenistan’dan 80 kişiyi destekledi ve komşu ülkeye ziyaretler başladı.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu – Birinci Dönem Sonuçları

 

 Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu – İkinci Dönem Sonuçları

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Başvuru Formu için tıklayınız.

 

Başvuru Formunu doldurmadan önce Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu Yönetmeliğini okuyunuz.

 

Daha fazla bilgi için websitemize , sorularınız için [email protected] adresine başvurabilirsiniz.

 

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu,  Hrant Dink Vakfı tarafından Civilitas Foundation ortaklığında, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Gümrü merkezli Youth Initiative Center (YIC) işbirliğiyle yürütülmektedir.

Etkinlik Takvimi
EYLÜL
2023
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin