Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Ermenistan ve Türkiye’den öğretmenler Kocaeli’nde Yavaş Gamats Yaz Okulu’nda
12.08.2014
Türkiye | Yurttaşlık Derneği
Türkiye ve Ermenistan toplumları arasında güven inşasına ve barışma sürecine destek vermek amacıyla düzenlediği yaz okulu başladı.

Helsinki Yurttaşlar Derneği (hYd) ve Helsinki Yurttaşlar Meclisi (hYm) Vanadzor ofisi’nin, Türkiye ve Ermenistan toplumları arasında güven inşasına ve barışma sürecine destek vermek amacıyla düzenlediği yaz okulu başladı.

 

Ermenistan ve Türkiye’den 40 öğretmen ve öğretmen adayı Kocaeli’nde bir araya geldi.

 

11 Ağustos Pazartesi katılımcıların tanışması ve Yaz Okulu’nun tanıtımı ile başlayan programın ilk gününde yönetmen Nefin Dinç’in Öteki Kasaba belgeseli gösterildi.

 

17 Ağustos’a kadar sürecek Yaz Okulu boyunca katılımcılar, çeşitli atölye, film gösterimi ve grup çalışmalarına katılacak. Katılımcılar arasından oluşturulan bir editöryel ekip, her gün yapılan çalışmalarla ilgili bir Bülten hazırlayacak.

 

Yaz Okuluyla ilgili bütün gelişmeleri www.yavasgamats.org sitesinden ve @yavasgamats twitter hesabından takip edebilirsiniz.

 

*Gamats: Ermenice “yavaş”... Yaz Okulu programının bir benzeri, her iki ülkeden üniversite öğrencilerinin katılımıyla 2005 yılında Antakya’da gerçekleştirilmişti. 

Etkinlik Takvimi
EYLÜL
2023
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin