Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Yılın en iyi 24 saatini “Ermenistan-Türkiye Start-up weekend” projesinde yeni fikirler ve icaatlar üzerinde çalışarak geçirin
06.10.2014
Ermenistan | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)
“Ermenistan-Türkiye Start-up weekend” katılımcılarının seçimleri sürüyor

Cesur ve yaratıcı bir fikrin var mı?
Bu konulara odaklanabilir misin?
Yurtdışından gelen meslektaşlarınla çalışmaya hazır mısın?

Eğer cevabın evet ise, “Ermenistan-Türkiye Start-up weekend” sırasında fikirlerini açıklayıp, üzerinde çalışıp jüriye sunma şansın var.

Ermenistan-Türkiye Start-up weekend” katılımcılarının seçimleri sürüyor

 

Cesur ve yaratıcı bir fikrin var mı?

Bu konulara odaklanabilir misin?

Yurtdışından gelen meslektaşlarınla çalışmaya hazır mısın?

 

Eğer cevabın evet ise, Ermenistan-Türkiye Start-up weekend” sırasında fikirlerini açıklayıp, üzerinde çalışıp jüriye sunma şansın var.

 

Ermenistan-Türkiye Start-up weekend” katılımcıları  Silikon Vadisi’nden gelen yatırımcı ve uzmanlar, Google temsilcisi, Ermenistan ve Türkiye’den gelen yatırım projesi uzmanları ile tanışma ve görüşmek için özel bir  şansı yakalayabilecekler.

 

Ermenistan-Türkiye Start-up weekend” katılan en iyi grup Türkiye’yi Tanıma ziyaretine katılma şansı yakalayacak.

Böylece Ermenistan-Türkiye Start-up weekend” katılarak yeni girişimciler kendi fikirlerini “yatırımcı meleğe” ve başka iş adamlarına sunabilecek.

 

 

-        Aralıkta projenin ikinci ayağı olan Türkiye ziyaretine katılıp, komşu ülkenin İT piyasası hakkında bilgi edinebilecek.

-        Başarılı oldukları takdirde 3. ayağa katılım hakkı elde edebilecek

-        İş için bağlantılar ve network geliştirebilecek

 

Ermenistan-Türkiye Start-up weekend”e katılmak için buradaki başvuru formunu doldurabilirsiniz. http://armenia-turkey.net/hy/Startup-Weekend-kick-off :

 

Ermenistan-Türkiye Start-up weekend” çalışma dili ingilizce olacaktır.

 

Son başvuru tarihi Ekim 20, 2014

 

 

Start-up weekend

 

 

Uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirilecek olan “Start-up weekend” yarışmasının aslında yeni projeler ve ticari işbirlikleri fırsatları ortaya çıkarması beklenmektedir. Bu etkinlik katılımcıların birbirleri ile ticari planlarını konuşmaları için fırsat yaratacaktır. Katılmcılara birbirleri ile ticari iş birlikleri geliştirmeleri konusunda şans verilecektir. Seçilen müteşebisler gruplar kurarak 2 günlük bir sürede proje yaratmaya çalışacaklardır. Ermenistan-Türkiye Start-up weekend” sonunda uzmanlardan oluşan jüri en iyi grubu seçecektir. Detaylar için * http://startupweekend.org/ :

 

 

“Müteşebbis değişim” projesi

 

Kamu Gazeteciliği Kulübü (Public Journalism Club “PJC” -Ermenistan) proje ortağı Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’ın (TEPAV) yardımı ile 7-9 Kasım’da Ermenistan’da organize edilecek “Müteşebbis değişim” projesi sırasında Start-up weekend etkinliği yapılacaktır.

 

Proje, Avrupa Birliği İstikrar Aracı desteği ile “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

 

Projenin amacı  yeni projeler ve ticari işbirlikleri fırsatları ortaya çıkarılması, Ermenistan ve Türkiye’deki  IT sektörlerinin birbirine tanıtılması, yatırımcılar ve yeni başlayanların birbirleri ile tanışmaları ve işbirlikleri yaratabilmeleri için fırsat sunulmasıdır.

 

Proje kapsamında Ermenistan ve Türkiye’ki katılımcılar arasında karşılıklı ziyaretler olacak ilke  temsilciler diğer ülkenin IT teknolojileri ile ilgili çalışma yapan merkezleri, labaratuarlarına ziyaretler gerçekleştirecek ve İt sektöründeki önemli isimler ile tanışma fırsatı yaratabilmektir.

Etkinlik Takvimi
AĞUSTOS
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin