Avrupa Birliği Girişimi
Hakkımızda » Projeler
Televizyon Programları
Ermenistan | Eurasia Partnership Foundation
Ermenistan-Türkiye ilişkileri ile ilgili farkındalığı arttırmaya yönelik televizyon programları

Eurasia Partnership Foundation tarafından hazırlanan 'Article 27' adlı söyleşi programı dört yıldır Ermenistan’ın Yerkir Media TV kanalında yayınlanıyor;  programın her bölümü yaklaşık 10000 izleyiciye ulaşıyor.  Programlar, uydu aracılığıyla tüm dünyada ve Ermenistan’ın bölgesel - yerel televizyon kanallarının yer aldığı Hamaspyur ağı aracılığıyla ülke genelinde izlenebiliyor.

 

Programın her bölümünde program sunucusu, hükümet, sivil toplum, medya, iş dünyası gibi farklı paydaş gruplarını temsil eden 5 uzmanı konuk ediyor.

 

Eurasia Partnership Foundation, diyalog programları kapsamında gerçekleştirdiği bu televizyon programlarına, mümkün oldukça, programda ele alınan konular hakkında birinci elden görüş bildirebilmesi için ‘öteki’ ülkeden bir konuk da davet ediyor.

 

Program kapsamında, Eurasia Partnership Foundation farklı konularda 6 televizyon programı gerçekleştirecek olup,  bu programlardan en az üçünde Ermenistanlı izleyicilerin Türkiye perspektifini öğrenmelerine fırsat sağlamak  için Türkiye'den bir konuk ağırlayacak.

 

 Daha ziyade eğitimli izleyicilere yönelik hazırlanan televizyon programları, Ermenistanlı izleyicilerin Ermenistan-Türkiye ilişkileri ile ilgili alternatif söyleme erişimlerini sağlayacak, Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı hakkında kamuoyuna bilgiler sunacak.

 

Televizyon programları sayesinde, Ermenistan’dan pek çok izleyici, Ermenistan-Türkiye ilişkileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olacak ve Türkiye’den açık fikirli konukların görüşlerini öğrenme fırsatı bulacak. Program izleyicilerine dair rakamlar,  AGB Nielsen Medya İzleme Sistemi tarafından sağlanan TV reyting verileriyle ölçülecek. 

Related Materials
Etkinlik Takvimi
MAYIS
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin