Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Ermenistan heyeti Türkiye’ye gidecek
25.02.2015
Türkiye | Public Journalism Club, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)

24 Şubat’ta Ermenistan’ın iletişim ve enformasyon teknolojileri alanından 12 önde gelen temsilciler, işadamları ve yatırım projeleri gerçekleştiren kişiler ile “Girişimcilerin karşılıklı ziyaretleri” projesinin ikinci ayağına katılmak için Türkiye’ye gidecekler. Proje, Kamu Gazeteciliği Külübü /Public Journalism Club/ ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından Avrupa Birliği İstikrar Aracı desteği ile “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

 

Beş günlük /24 Şubat-1 Mart/ ziyaret çerçevesinde Ermeni heyeti, Türkiye’nin iletişim ve enformasyon alanının önde gelen temsilcileri, yatırımcılar ve venture fonu temsilcileri, erken-aşama ve görgülü girişimciler ile görüşecek. 25 Şubat’ta ise heyet, Ermenistan ve Türkiye’nin iletişim ve enformasyon teknoloji alanlarının tanıtımı ve olası işbirlikleri konulu yuvarlak masa toplantısına katılacak.

26 Şubat’ta 12 kişiden oluşan Ermenistan heyeti İstnabul’un itibarlı ITÜ teknokenti /Monitise. Solvoyo ve Rasyonet firmaları/, FitStartup Factory’de ve Türkiye’de erken aşama en başarılı şirketlerinden biri olan Yemeksepeti.com’a tanıtım ziyaretleri yapacak.   

27 ve 28 Şubat’ta Ermeni heyeti, Antalya’da geçirilen çok itibarlı Startup Turkey etkinliğine katılacak. Startup Turkey, bölgenin önde gelen girişimciler, yatırımcılar, teknokentler, startuplar, iletişim ve enformasyon teknolojileri şirketler ve eğitim kuruluşları temsilcileri, gazeteciler ve diğer kişileri bir araya getirir. Etkinliğe yaklaşıkla 700 kişi katılacak. Bu etkinlik, katılımcılara temaslar kurmak için iyi bir olanak verir.

 

Türkiye’yi ziyaret eden Ermenistan’ın iletişim ve enformasyon teknolojileri alanının heyetinde

Anna Israelyan – Aravot online gazetesi başeditörü, Aravot.am 

Arpine Grigoryan – temas ve kurumsal konuların sorumlusu, PanARMENIAN tüm Ermeni ağı, medya ve marketing uzmanı, Triada Studio Games’in “Shadowmatic” uygulama projesi

Aşot Arzumanyan – iş ortağı, Granatus Ventures

Hayk Çobanyan –  Müdür yardımcısı, Union of Information Technology Enterprises (UITE)  

Lusine Vardanyan – Yatırımcılar ile temasların sorumlusu, Ameria Bank

Mihran Babayan –kurucu ortak, Home planning startup

Armine Mkrtçyan – Kurumsal gelişim için sorumlu müdür yardımcısı, BetConstruct  

Nigele Şarp – müdür, Lion Sharp

Pavel Snkhçyan – müdür yardımcısı, Sourcio IT Consulting Company 

Samvel Martirosyan – Internet güveliği ve sosyal medya uzmanı, blogger

Azat Tovmasyan – müdür ve kurucu ortak, Vertigo Group

Yervand Ağababyan – operasyon müdürü, SFL

 

Girişimcilerin karşılıklı ziyaretleri” projesinin Ermenistan ayağı 6-9 Kasım 2014 tarihlerinde geçirildi ve etkinliğin çerçevesinde “Ermenistan-Türkiye Startup weekend’i oldu.

 

“Girişimcilerin karşılıklı ziyaretleri” projesi, Kamu Gazeteciliği Külübü /Public Journalism Club/ ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından Avrupa Birliği İstikrar Aracı desteği ile “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. 

Etkinlik Takvimi
AĞUSTOS
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin