Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
Ermenistanlı ve Türkiyeli erken-aşama girişimciler için yeni olanaklar
26.03.2015
Ermenistan | Public Journalism Club

26 Mart tarihinde Erivan’da “Sınırları olmıyan teknolojiler” projesinin 4 günlük kursu başlayacak. Kursa Ermenistanlı ve Türkiyeli genç erken-aşama girişimcilerin üçer takımı katılacak. Kurs, yeni şirket ve iş kurmanın esasları, yeteneklerin geliştirmesi, teknoloji ve iş modellemesi gibi konular hakkında olacak. 6 takıma dağıtılmış Ermenistanlı (Erivan, Gümrü) ve Türkiyeli (İstanbul, Ankara) 15 katılımcı olacak.

 

Kursun açılış töreni 26 Mart tarihinde saat 12:00’de olacak. Açılış töreni zarfında projeyi finanse eden ve gerçekleştiren kurumların temsilcileri konuşacaklar ve proje ile kursu sunacaklar. Çalışma dilleri Ermenice ve İngilizce’dir.

 

Kurs, Ermenistan Cumhuriyeti Devlet Politeknik Üniversitesi bina No. 10, 5. kat adresinde geçirecek. Kurs ve dersleri katılımcıların ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. Arsen Babayan (WorkFront şirketi kalite sağlama formeni, Ermenistan), Nazaret Seferyan (ONEAArmenia Ermenistan ofisi müdürü, Ermenistan), Emin Okutan (Viveka Technology Incubator’un ortak kurucusu, Türkiye) ve Ozan Sönmez (Yeni Venture Accelerator’un yönetmeni, Türkiye) dersleri geçirecek.

 

Katılımcıların ihtiyaçlarının değerlendirilmesi, projenin ilk ayağı zarfında danışmanlar Arsen Babayan, Nazaret Seferyan ve Emin Okutan online rejimde yaptılar.

 

Dört günlük kurs zarfında Ermenistanlı ve Türkiyeli startup takımları, iş başarıları ve iş modeli sorunları, marketing, MVP planlama ve prototip kurma ve önemli diğer konular hakkında dersler ve praktik alıştırmalara katılacak. Erken aşama girşimciler, sunumlar yapacaklar ve kendi fikirlerini diğer katılımcılar, mentorler ve kursu geçiren uzmanlar ile paylaşacaklar. Bu tecrübe, 2015 yılı Mayıs ayında olacak temel sunuma hazırlamak için yararlı olur. Katılımcılar arasında kişisel ve mesleği bağlantıların kurulması için çok sayıda olanaklar verilecek. Çalışma dili İngilizce’dir.

 

Sınırları olmıyan teknolojiler” projesi, “InnoWeekend” bölgesel girişimi çerçevesinde geçirilen ve “Girişimcilerin karşılıklı ziyaretler” projesinin bir parçası olan “Ermenistan-Türkiye startup weekend”in ertesi ayağıdır. Bu proje, “Ermenistan-Türkiye startup weekend”in başarılı olmasının sayesinde gerçekleştirildi. “Girişimcilerin karşılıklı ziyaretler” projesi, Kamu Gazeteciliği Külübü /Public Journalism Club/ ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından Avrupa Birliği İstikrar Aracı desteği ile “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” çerçevesinde gerçekleştirildi.

 

InnoWeekend” yenilik bölgesel forumu ABD Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği finansmanı ile 8-9 Kasım 2014 tarihlerinde Gümrü teknoloji merkezinde geçirildi.

 

 “Sınırları olmıyan teknolojiler” projesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştıma Vakfı ile işbirliğinde Microsoft yenilik merkezi ve Kamu gazeteciliği külübü tarafından gerçekleştirilir. Proje, Ermenistan’da ABD Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilir. 

Etkinlik Takvimi
EYLÜL
2023
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin