Avrupa Birliği Girişimi
Hibe Programı » Desteklenen Projeler
Okan üniversitesi. “Türk-Ermeni Diyaloğu ve Söylem Dönüşümü Atölyesi” başlıklı proje
11.04.2015
Proje, Ermenistan ve Türkiye eğitim kurumları toplumbilimi fakültelerinin akademisyenler ile öğrencileri arasında diyalog ve işbirliği yoğunlaştırmayı hedefliyor. Program yararlanıcısı Okan Üniversitesi, “Imagine Center for Conflict Transformation” ile birlikte çatışmaların çözümü disiplini, mesleği ve akademisyen programlarına eklemek yolu ile bir grup Türk ve Ermeni genç akademisyenler ve öğrencilerinin yeteneklerini geliştirecek.

Proje, katılımcıların yeteneklerini geliştirmekle beraber iki toplum arasında diyalog ve hoşgörü ortamı şekillendirmek konusunda proje katılımcılarının rölünü arttıracak. Projeye iki ülkeden en azından yedişer öğrenci ve genç akademisyen kalıtacak. Onlar, Erivan ve İstanbul’da geçirilecek iki hafta süreli ve çatışma çözümü konusuna ilişkin derslere katılacaklar.

 

Projeye katılan genç akademisyenler ve öğrenciler, Ermenistan ile Türkiye ilişkilerinin bir parçası olacaklar ve barış ile çatışmaların çözümü üzere geniş kabul görmeyen senaryolar hakkında farkındalığı arttıracaklar.

Etkinlik Takvimi
MAYIS
2024
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin