Avrupa Birliği Girişimi
Haberler
“Ressam Değişimi Projesi” katılımcıları belli oldu
12.08.2014
Ermenistan, Türkiye | Anadolu Kültür, Public Journalism Club
Kamu Gazeteciliği Kulübü (Public Journalism Club “PJC” -Ermenistan) 11 Ağustos’ta “Ressam Değişimi Projesi” katılımcıları açık seçimini tamamladı.

Projeye katılım için başvuran 4 gruptan, Ermenistan’ı temsilen Mkhitar Sebastatsi Eğitim Kompleksi Güzel Sanatlar Lisesi Resim atölyesi müdürü Gagik Çarçyan’ın grubu seçildi.
İstanbul Marmara Üniveristesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Serdar Yılmaz’ın grubu da projede Türkiye’yi temsil edecek.

Kamu Gazeteciliği Kulübü (Public Journalism Club “PJC” -Ermenistan) 11 Ağustos’ta  “Ressam Değişimi Projesi” katılımcıları açık seçimini tamamladı.

 

Projeye katılım için başvuran 4 gruptan, Ermenistan’ı temsilen Mkhitar Sebastatsi Eğitim Kompleksi Güzel Sanatlar Lisesi Resim atölyesi müdürü Gagik Çarçyan’ın grubu seçildi.

İstanbul Marmara Üniveristesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Serdar Yılmaz’ın grubu da  projede Türkiye’yi temsil edecek.

 

Proje 1 Eylül’de başlayacak.

 

“Ressam Değişimi Projesi” çerçevesinde ressamlar için,  Kamu Gazeteciliği Kulübü (Public Journalism Club “PJC” -Ermenistan) ve Anadolu Kültür Ermenistan ve Türkiye’ye iki ziyaret gerçekleştirecektir.  Proje kapsamında Türkiye ve Ermenistan’dan  açık seçimler ile 4 kişilik genç ressamlar, öğrenciler ve öğretim görevlileri(mentorlar)  oluşturulan gruplar seçilecektir.

Proje dahilinde sergiler ve interaktif çalışmalar yapılacaktır. Genç ressamlar ve öğrenciler ve öğrenci mentorları ile birlikte konuk edildikleri ülkelerde ünlü olan ressamlardan “ustalık dersleri” alırken  kamusal farklı alanlarda açık hava atölyeleri kurulacak, misafirlerin ve sokaktaki halk eşliğine özgürce çizim yapabileceklerdir. Etkinlikler şehirlerin kalabalık yerlerinde en hareketli saatlerde yapılacaktır. Böylece etkinlik bir çok kişinin dikkatini çekecek ve daha büyük kitlelere ulaşacaktır. Katılımcılar  Ermenistan ve Türkiye’deki serge salonlarını ve müzeleri de gezebilecekler.  1-8 Eylül’de Ermenistan’daki ziyaret sonrasında Ermenistan’dan seçilen grup 29 Eylül- 5 Ekim’de Türkiye’ye geçecektir.

 

“Ressam Değişimi Projesi` Avrupa Birliği İstikrar Aracı desteği ile “Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı” çerçevesinde gerçekleştirilecekdir.

 

 

 

 

 

Etkinlik Takvimi
AĞUSTOS
2022
PZTSALIÇRŞPRŞCUMACMTPZR
Barış tek yoldur
Bizi Takip Edin